Trampki damskie 2016 – Najlepszy wybór na lato

Wygodne, komfortowe, pasują niemal do każdej okazji – mowa oczywiście o trampkach. Jestem w stanie się założyć, że każda z nas posiada przynajmniej jedną parę tego obuwia. Zanim jednak przeanalizujemy najnowsze trendy, zastanówmy się, komu zawdzięczamy buty z gumową podeszwą.

Trampki, a raczej buty „trampkopodobne” narodziły się w 1832 roku. Wtedy właśnie Wait Webster opatentował obuwie o gumowej podeszwie – idealne do gry w krykieta i jazdy na bicyklach. Kolejne „trampkopodbne” twory zawdzięczamy Josephowi Wiliamowi Fosterowi i jego manufakturze, która niedługo po wypuszczeniu na rynek wspomnianego obuwia przekształciła się w znaną obecnie na całym świecie firmę Reebok. Jednakże… prawdziwe trampki są dziedzictwem słynnej na cały świat marki z gwiazdką w logo – Converse. To właśnie Marquis M. Converse stworzył buty składające się z płóciennego wierzchu i gumowej podeszwy.

Dlaczego trampki są tak wyjątkowe? Bez wątpienia są to buty, które sprawdzą się zarówno wiosną, latem jak i jesienią. Zimą jest duża szansa, że przemokną J. Na rynku znajdziemy różnorodne kolory – począwszy od tych jednolitych, poprzez neonowe, a skończywszy na wielobarwnych. Do wyboru mamy również trampki krótkie, za kostkę, a nawet za kolano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *